Арсенал победи Порто с дузпи, за да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига
AP News | 2024-03-12 | 01:09:48

ЛОНДОН (АП) — Арсенал достигна четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път от 2010 г., след като победи Порто с 4-2 при дузпи във вторник, слагайки край на поредица от седем елиминации на осминафиналите.

Дейвид Рая спаси удара от точката на Галено, за да подпечата победата за Арсенал, който беше спечелил мача с 1-0, за да изравни общия резултат на 1-1.

Уендъл също пропусна дузпата си за Порто, като уцели гредата с втория опит на отбора си на стадион Емирейтс.

Арсенал изоставаше с 1-0 от първия мач в Португалия — когато Галено вкара победния гол дълбоко добавеното време, но изравни след гол на Леандро Тросар в 41-ата минута. Никоя страна не можа да намери нов гол въпреки продълженията, тъй като дисциплинираната тактика на Порто в защита до голяма степен държеше Арсенал на разстояние.

Арсенал беше елиминиран на този етап седем поредни години под ръководството на Арсен Венгер между 2011-17 г., последният път лондонският клуб участва в надпреварата. ___